18 pro 2013

Zawidów, nepříliš velké městečko v jihozápadním Polsku, zasazené mezi českou a německou kulturní krajinou. Přímá poloha u hranice vytváří z města dokonalé výchozí místo do hor, na historické obchodní trasy, za osobitým půvabem příhraničních měst. Místní podnebí a zajímavá poloha lákají k turistickým výletům.


Zajímavá místa v okolí Zawidowa:


GŐRLITZ (20 km od Zawidowa)
Perla architektonických slohů. Nejvýchodnější město Německa. Šesté největší město v Sasku. Kdysi tvořilo souměstí společně se Zgorzelcem, městem, které dnes leží na území Dolnoslezského vojvodství. Görlitz patří k malému počtu německých měst této velikosti, které nebyly zničené během 2. světové války, a proto má dochované územní uspořádání a památky ze všech historických období.


ZGORZELEC (15 km od Zawidowa)
Příhraniční město a obec v Dolnoslezském vojvodství, v polské části Horní Lužice, na pravém břehu Lužické Nisy. Před rokem 1945 to byla pravobřežní část města Görlitz. Zgorzelec je „hlavním městem” Zgorzeleckého okresu.


FRÝDLANT (10 km od Zawidowa)
Frýdlant leží na pomezí Jizerských hor a Frýdlantské pahorkatiny. Na obou stranách řeky Smědé (polsky Witka). Hlavním turistickým lákadlem je gotický hrad, později přestavěn do podoby renesančního zámku. Mohl by být pravzorem hradu z románu Franze Kafky.


LIBEREC (38 km od Zawidowa)
Hlavní rekreační centrum v Libereckém kraji. Najdete tu takové zajímavosti jako jsou: Centrum Babylon s aquaparkem, plavecký bazén, botanická zahrada, zoologická zahrada, historické náměstí a hora Ještěd, která je dominantou Liberce a zároveň vizitkou města.


Jezero Berzdorfer See (15 km od Zawidowa).
Jižně od Gőrlitz, kde se kdysi těžilo černé zlato, je dnes moderní příměstské rekreační středisko s mnoha atrakcemi: golfová hřiště, jachtařská přístaviště, pláže, zámečky na ostrůvcích, pěší a cyklistické turistické trasy, naučné stezky. Jezero Berzdorfer See patří k největším vodním plochám v Sasku, jeho rozloha je 10 km2, hloubka 70 metrů.

 

Odkaz na stránku, kde obec uveřejňuje informace o vyhlášených veřejných zakázkách
http://bip.zawidow.eu/?id=617

Odkaz na úřední desku
Obec nemá odkaz na úřední desku, veškeré informace jsou zveřejňovány na webových stránkách města v záložce AKTUALITY (AKTUALNOŚCI).

logotypCZ-PLvizytkiztextem

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!