03 Lut 2017

17867009 401

08 lutego 2017 r., o godz. 11.00, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, odbędzie się kolejne spotkanie z dr n. med. Marcinem Wolskim, ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii WS – SPZOZ w Zgorzelcu. Spotkanie w całości poświęcone będzie problematyce chorób przewodu pokarmowego, ze szczególnym uwzględnieniem jelita grubego.

Współgospodarzem przedsięwzięcia jest Transgraniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zgorzelcu, który otworzył przestrzeń nie tylko dla własnych studentów, ale też dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Spotkanie jest kontynuacją długoterminowej kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki onkologicznej. WS – SPZOZ w Zgorzelcu realizuje trzy niezależne programy badań profilaktycznych, adresowane do osób aktywnych zawodowo. W myśl działania pod nazwą "Aktywne i zdrowe starzenie się" szpital realizuje już bezpłatne badania mammograficzne i bezpłatne badania cytologiczne, w tym tzw. szybką cytologię
u położnej. W najbliższym czasie uruchomione zostaną także badania kolonoskopowe.

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zachorowalność na nowotwory jelita grubego wzrosła kilkakrotnie. O przyczynach tego zjawiska, metodach leczenia raka oraz sposobach zapobiegania jego rozwojowi – już podczas środowego spotkania ze specjalistą.

Wstęp wolny.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!