17 Sie 2017

Dni Zawidowa przeszły do historii. Były występy gwiazd, sportowa rywalizacja strażaków, konkursy z nagrodami, zabawa pod chmurką, pokazy, atrakcje dla dzieci i wspaniała letnia pogoda!

Miejskie świętowanie zaczęło się w sobotę, 12 sierpnia. Od wczesnych godzin porannych na Stadionie Miejskim trwały gorączkowe przygotowania do wielkiego święta strażaków-ochotników „IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych”. Zawody poprzedziła msza święta, uroczysty przemarsz przez miasto oraz odznaczenia i medale dla zasłużonych druhów. Zawidowscy strażacy odznaczeni zostali m.in. medalami „zasłużony dla pożarnictwa”, otrzymali je: Dariusz Kurek i Sebastian Stefański. Honorowe odznaki za wieloletnią działalność w szeregach OSP wręczono seniorom: Janowi Nieckarzowi, Bogumiłowi Kasińskiemu i Zbigniewowi Rogackiemu.
Listami gratulacyjnymi burmistrz miasta uhonorował również: Janusza Jaworskiego, Rafała Kozińskiego, Rajmunda Bagińskiego, Stefana Kubickiego i Franciszka Sypniewskiego.
Po ceremonii odznaczeń nastąpiła część sportowo-pożarnicza. W niezwykle widowiskowych zawodach wystartowało 7 największych drużyn OSP z całego powiatu. Zwycięski puchar i złote medale wywalczyli strażacy z Węglińca, srebrne ochotnicy z Jagodzina, a brązowymi krążkami mogli pochwalić się strażacy z Czerwonej Wody. Dalsza klasyfikacja: Pieńsk, Ruszów, Studniska Dolne, Zawidów.Nagrody uczestnikom zawodów wręczył sponsor - starosta powiatu zgorzeleckiego, pani Urszula Ciupak oraz gospodarz miasta, Robert Łężny.
Po godzinie 17.00 impreza przeniosła się do Parku Miejskiego im. Jakuba Boehme. Część muzyczną Dni Zawidowa otworzył zespół „Why”, grający niezwykle ciekawą muzykę osadzoną w rockowo-popowej stylistyce. Po nich na scenie pojawił się zgorzelecki „Orfeusz”. Szlagierowe kawałki znanego Greka wprowadziły kilka pokoleń zawidowian w fantastyczny nastrój. Sobotnie Dni Zawidowa wieńczyła zabawa pod chmurką, która trwała do późnych godzin nocnych. Mieszkańcy fantastycznie bawili się przy zespole "Ti Amo".

Niedziela, 13 sierpnia

Niedziela, będąca ostatnim dniem tegorocznych Dni Zawidowa, rozpoczęła się na sportowo. A to za sprawą „Międzynarodowych Zawodów Pożarniczych”, na które przyjechała zaprzyjaźniona drużyna strażaków z Bernstadt auf dem Eigen. Dla polskich i niemieckich strażaków ochotników liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Największą radość strażakom, dzieciom i publiczności sprawiła konkurencja z użyciem zabytkowej sikawki konnej. Po zmaganiach strażaków przyszedł czas na konkurencje rodzinne, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. W niedzielę nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszą pracę o tematyce strażackiej. Laureatami konkursu zostali: Dawid Nadolny, Julia Czuła i Katarzyna Sypniewska. Międzynarodowe zawody strażackie były również doskonałą okazją, aby uczcić 70.lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidowie. Nie zabrakło więc podziękowań i gratulacji.

Niedzielne popołudnie należało w całości do muzyki. Na scenie zobaczyliśmy Jarzębiny i Malwy, a do tańca w rytmach latynoamerykańskich zachęcała publiczność energetyczna Jaruszka, instruktorka zumby. Występy lokalnych artystów były doskonałym wprowadzeniem do koncertu Norbiego, jednej z tegorocznych gwiazd. Norbiemu towarzyszył Michał Gęsikowski z formacji "Coolers". Panowie nawiązali fantastyczny kontakt z publicznością, która słyszałą takie przeboje, jak "Kobiety są gorące" czy "Nie zaczepiaj mnie".
Wraz z zespołem Red Lips – drugą gwiazdą wieczoru, na scenie pojawiło się rockowe brzmienie i ogromna żywiołowość. Charakterystyczna wokalistka zrobiła na mieszkańcach niemałe wrażenie.
Niedzielny wieczór umiliła także mieszkańcom Magdalena Januszkiewicz - Buras oraz jej wychowankowie ze Studia Piosenki. Popisom scenicznym młodych adeptów sztuki wokalnej przyglądały się setki zawidowian.
- To były wyjątkowe dni, podsumowuje burmistrz Robert Łężny. Dawno na miejskiej imprezie nie bawiło się, aż tylu mieszkańców. Dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym Dni Zawidowa udało się zrealizować z takim rozmachem: panu Sławomirowi Zawadzie, panu Robertowi Songinowi, państwu Anicie i Markowi Rutkowskim, panu Jerzemu Kasińskiemu, panu Dariuszowi Jaworskiemu, panu Ryszardowi Dumie, panu Maciejowi Twardowskiemu, pani Ewie Łężnej, państwu Alicji i Jarosławowi Wochniakom, panu Rafałowi Niedzielskiem i panu Markowi Mroczkowi.
Dziękuję również wszystkim osobom i podmiotom, które ciężko pracowały na organizacyjny sukces Dni Zawidowa: panu Konradowi Tkaczykowi i pracownikom Ośrodka Kultury, pracownikom Urzędu Miejskiego w Zawidowie, panu Piotrowi Michalkiewiczowi i pracownikom PUK oraz OSP w Zawidowie.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!