22 Sie 2017

Letnia przerwa dobiega końca, a to oznacza że za chwilę uczniowie powrócą do szkolnej rzeczywistości. W Zawidowie nowy rok szkolny powita w poniedziałek, 4 września, 364 zawidowskich uczniów.

W Zawidowie uroczyste otwarcie roku szkolnego zaplanowano na godz. 9.00 w sali sportowej im. Marianny i Władysława Margasów. Najlepsi uczniowie otrzymają stypendia samorządowe, które są nagrodą za ciężką pracę w ubiegłym roku szkolnym.

Warto nadmienić, iż uczniowie powrócą do zupełnie innej, bo zreformowanej szkoły. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydłużyło bowiem szkołę podstawową z sześciu do ośmiu lat i wygasza gimnazja. W praktyce oznacza to, że zawidowskie Gimnazjum wchłonie Szkoła Podstawowa. Obecny Zespół Szkół otrzyma kształt sprzed 1999 roku, czyli ponowie stanie się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom zawidowskiej oświaty już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy. Wychowankom Szkoły Podstawowej w Zawidowie życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł im same sukcesy, szczególnie w zdobywaniu wiedzy. Najmłodszym uczniom, tym - którzy dopiero wkraczają w szkolne progi - serdecznie kibicujemy! Niech dla was nauka będzie wspaniałą przygodą!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!