24 Sie 2017

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia rodzinnego ,,500+” wraz z wymaganymi dokumentami na nowy okres zasiłkowy 2017/2018, można składać od 1 sierpnia.

Jak przypomina MOPS, jeśli dana osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku, a więc zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia wychowawczego także od pierwszego miesiąca nowego okresu.
W przypadku gdy osoba złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 września do 30 września danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada tego roku.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 października do 31 października danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik, listopad i grudzień, nastąpi nie później niż do dnia 31 grudnia tego roku.
Komu przysługuje 500+?
• rodzicom, opiekunom prawnym lub opiekunom faktycznym minimum dwojga niepełnoletnich dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód, na drugie i kolejne dzieci,
• z dochodem na osobę w rodzinie poniżej 800 zł netto, lub 1200 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego, na każde dziecko do 18 roku życia,
• rodzinie zastępczej, rodzinnym domom dziecka oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym typu rodzinnego, na każde dziecko niezależnie od dochodu (świadczenie wypłaca PCPR)
Jeżeli partnerzy żyją w związku nieformalnym i mają dzieci z poprzednich związków oraz wychowują co najmniej jedno wspólne dziecko, to wówczas świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko będzie uzależnione od kryterium dochodowego, a na pozostałe dzieci bez względu na dochód.

Gdzie składa się wnioski?

Wnioski składa się się w siedzibie MOPS w Zawidowie lub za pośrednictwem: bankowości elektronicznej, portalu www.empatia.mrpips.gov.pl, e-puap.gov.pl, PUE ZUS.

Dokumenty do pobrania:
Wniosek o świadczenie wychowawcze
Oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych
Oświadczenie o wielkości gospodarstwa

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!