29 Sie 2017

Pamiątkowym medalem z olimpijską inskrypcją uhonorowano wczoraj sportowe osiągniecia Piotra Kosewicza. Radny zdobył dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa odbyły się pod koniec czerwca w Białymstoku.

Wyjątkowo uroczyście rozpoczęła się wczorajsza (28.08) sesja Rady Miejskiej w Zawidowie, a to za sprawą Piotra Kosewicza. Radny po 14 latach przerwy powrócił do czynnego uprawiania sportu i od razu sięgnął po tytuł dwukrotnego Wicemistrza Polski, zdobywając dwa srebrne medale w Lekkiej Atletyce (kula i dysk).

Sportowe sukcesy naszego mistrza uhonorował wczoraj burmistrz Robert Łężny oraz radni miejscy. Srebrny medalista z Białegostoku w LA otrzymał pamiątkowy szklany medal i list gratulacyjny. Piotrowi gratulowano udanego powrotu do sportu i wielkiej woli walki.

Przypomnijmy: Tegoroczny sukces P. Kosewicza jest jednym z wielu. Wcześniej nasz reprezentant uprawiał z powodzeniem narciarstwo biegowe, był na dwóch paraolimpiadach w japońskim - Nagano (1998) i w amerykańskim Salt Lake City (2002).

Na tegoroczny start Piotra w lekkoatletyce można zatem patrzeć z niemałym podziwem, nie tylko ze względu na przerwę w sporcie, ale i z uwagi na zmianę konkurencji, które wymagają zupełnie innej drogi treningowej.

Piotrowi gratulujemy ambicji i życzymy kolejnych sukcesów!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!