30 Paź 2017

Na cmentarzu komunalnym trwają przygotowania do zbliżających się świąt. Mieszkańcy odwiedzają nekropolię, porządkują nagrobki, przynoszą bliskim kwiaty i znicze.

Na cmentarzu w Zawidowie coraz tłoczniej. Mieszkańcy porządkują nagrobki, przynoszą kwiaty i znicze. Ci, którzy porządkowali groby w miniony weekend, będą musieli zrobić to ponowie. A to za sprawą silnych wiatrów, które przeszły nad regionem. Pobite znicze, połamane gałęzie i kwiaty to obraz po burzy.
Ręce pełne roboty mają więc nie tylko mieszkańcy, ale i zawidowskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Od rana pracownicy firmy sprzątają skutki nawałnicy na cmentarzu i w jego otoczeniu. W ubiegłym tygodniu przedsiębiorstwo oczyściło nekropolię z liści, wywiozło odpady i wykonało szereg prac porządkowych, w tym tygodniu czeka ich podobny front robót...
Do wytężonej pracy na cmentarzu włączyły się także najstarsze roczniki zawidowskich gimnazjalistów. W przez dwa dni porządkowali jego najstarszą część. Młodzież zadbała szczególnie o zapomniane mogiły dziecięce, oczyszczała nagrobne płyty, usuwała chwasty. Razem z uczniami cmentarz sprzątali również nauczyciele-wychowawcy: Joanna Gołębiowska i Andrzej Pilarski. Swój wkład do akcji mieli także zawidowscy przedsiębiorcy - sklep ogrodniczy „Irys” i budowlany „Certopa”, którzy przekazali młodzieży rękawice robocze.
W środę 1 listopada o godzinie 13.00 na cmentarzu tradycyjnie odbędzie się uroczysta msza święta, tuż po niej procesja. Tego dnia groby swoich bliskich odwiedzą setki mieszkańców, dlatego ci, którzy mogą, lepiej aby przyszli pieszo. Będzie prędzej i zapewne mniej nerwowo. Miasto nie zaplanowało na ten dzień żadnych specjalnych zmian w organizacji ruchu.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!