06 Gru 2017

Bezpieczniej zrobi się w Zawidowie, a to za sprawą monitoringu miejskiego. Ładu i porządku strzec będzie 10 kamer zamontowanych w różnych punktach miasta. Na monitoring miasto pozyskało pieniądze z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”

W Zawidowie porządku będzie pilnować 10 nowoczesnych kamer. Zamontowano je tam, gdzie najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu lub wykroczeń drogowych. Będą pilnowały bezpieczeństwa na wylocie z miasta, przy punktach gastronomicznych czy obiektach użyteczności publicznej.

Miejsca, które wytypowano do monitorowania pomogły miastu ustalić służby mundurowe. W razie potrzeby z nagrań będzie więc mogła skorzystać policja lub prokuratura.

Sam system monitoringu będzie bezobsługowy. Obraz z kamer będzie rejestrowany i przechowywany, a na nagraniach będzie można rozpoznać twarze osób lub numery rejestracyjne samochodów. W przyszłości miasto chce rozszerzyć system o kolejne kamery, tak aby każda ulica miała swojego cyfrowego strażnika.

Warto zaznaczyć, iż prace nad monitoringiem miejskim poprzedziły zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem, w które włączyła się Szkoła Podstawowa w Zawidowie. Uczniowie wzięli udział np. w dwóch pogadankach policyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły” i „O bezpieczeństwie w Internecie i innych zagrożeniach”.

W ramach projektu związanego z monitoringiem Szkoła realizuje także "Akademię Bezpiecznego Puchatka" dla pierwszaków i warsztaty o przemocy w Internecie pt. "Hejt-banuję, hejt-hejtuję, hejtu nie promuję" dla uczniów klas IV-VI i oddziałów gimnazjalnych.

Na system monitoringu miejskiego pn. „Bezpieczne Miasto – Bezpieczne Społeczeństwo. Montaż monitoringu wizyjnego na terenie Gminy Miejskiej Zawidów” miasto pozyskało 25 tysięcy złotych z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!