14 Gru 2017

Więcej dziewczynek niż chłopców, jeśli ślub to najczęściej w sierpniu. Urząd Stanu Cywilnego oraz Sprawy Obywatelskie zawidowskiego magistratu podsumowały kończący się rok.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy swoje pierwsze dowody osobiste odebrało 11 chłopców i 19 dziewczynek. Przykładowe imiona nadawane dziewczynkom to Nadia, Nel, Pola, Hania, Julia, Natasza, Gaja, Blanka, Maria. Chłopcom Franciszek, Stanisław, Mikołaj, Antoni, Karol, Marcel.
U ubiegłym sezonach na „urzędowych listach przebojów” królowały Kornelie, Patrycje, Martyny, Leny, Zosie i Zuzie. Wśród chłopców prym wiodły takie imiona jak: Szymon, Marcel, Wiktor, Igor, Bruno i Ignacy.
W urzędzie zarejestrowano 28 aktów małżeństwa, w tym: 12-cywilnych, 10-wyznaniowych. Sześć par zawarło związek małżeński poza granicami kraju i odnotowało ten fakt w zawidowskich księgach stanu cywilnego poprzez tzw. transkrypcję aktu.
Z prowadzonych przez zawidowski urząd rejestrów wynika, że młode pary na zawarcie związku małżeńskiego wybierają najczęściej miesiące z literą „r”. Najwięcej ślubów kierownik USC udzielił w sierpniu i czerwcu. Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się lipiec i luty. Na pobyt stały zameldowanych jest 4215 osób, w tym mężczyzn – 1998, kobiet – 2217.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!