20 Gru 2017

W ubiegły czwartek (14.12) młodzież z Zawidowa, Bernstadt i Gőrlitz uczestniczyła w warsztatach poświęconych najbardziej uduchowionego szewcowi na świecie. To jeden z elementów projektu pn. „Transgraniczne inicjatywy. Śladami Jakuba Bőhme”.

„Transgraniczne inicjatywy. Śladami Jakuba Bőhme” to projekt, o którym już pisaliśmy, ale warto przypomnieć, że realizuje go zgorzelecka Fundacja EkoRegion i niemieckie Stowarzyszenie Güsa e.V. z Görlitz, a wspiera Gmina Zawidów i Stowarzyszenie Miłośników Zawidowa. Projekt otrzymał dofinansowanie unijne i promuje mistyka na pograniczu polsko-niemieckim, ze szczególnym uwzględnieniem Zawidowa, z którym mistyk był także związany.
Czwartkowe warsztaty z udziałem polskiej i niemieckiej młodzieży odbyły się w zawidowskiej Szkole Podstawowej. W warsztatach uczestniczyli również członkowie niemieckiego Stowarzyszenia Güsa, którzy przyjechali do miasta z ciekawym prezentem – pradawną lampą i autentycznym gęsim piórem. Oba te rekwizyty to symbole, które nawiązują do pracy filozofa. W ramach warsztatów odbyły się animacje językowe, konkurs wiedzy o mistyku i zajęcia plastyczne. Młodzież miała także okazję obejrzeć głośny film Łukasza Chwałki pt. „Jakub Bőhme, życie i twórczość” i poznać Pawła Syczyka, odtwórcę głównej roli, który do Zawidowa przyjechał na specjalne zaproszenie realizatora projektu, Fundacji EkoRegion.

Po warsztatach dla młodzieży czas na konferencję w i prelekcje dotyczące twórczości Bőhmego. Te wydarzenia także odbędą się w Zawidowie. Przyszły rok zapowiada się więc obiecująco dla życia kulturalnego w mieście.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!