22 Gru 2017

W ubiegłą niedzielę (17.12) w Ośrodku Kultury w Zawidowie odbył się coroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Było pięknie, smacznie i bardzo nastrojowo.

Smacznie, pięknie i nastrojowo - tak właśnie można podsumować to, co działo się podczas tegorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego. W holu Ośrodka Kultury pojawiły się pyszne dania, wypieki i ozdoby bożonarodzeniowych stołów, a na scenie trwały występy artystów, którzy swoim repertuarem kolęd oraz znanych i lubianych utworów bożonarodzeniowych wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój.
Koncert rozpoczął się tradycyjnymi jasełkami. Mali artyści z IV grupy przedszkolnej z ogromnym zaangażowaniem odtwarzali swoje role, byli: Maryja z Józefem, trzej królowie i grupa pastuszków, którzy także odwiedzili nowonarodzonego. Nie mogło także zabraknąć zastępu aniołów.
Ale cóż to by był za koncert bez kolęd? Najpiękniejsze polskie kolędy wzruszająco odśpiewały zawidowskie Jarzębiny. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla uczestników konkursu na najciekawszą „ozdobę choinkową z recyklingu’, który odbył się pod patronatem burmistrza miasta. Adresatami konkursu były dzieci z klas I-III i IV-VI. W najmłodszych klasach zwyciężyli: I miejsce Igor Hatłas, II m. Borys Rajski, III m. Damian Wysocki. Natomiast zwycięzcami starszych klas zostali: I miejsce Paweł Kapszewicz, II m. Kaja Adamczyk, III m. Zyta Goranin. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Maja Nowaczyńska, Aleksandra Anyszczy, Olga Prusińska, Julka Prusińska, Ala Bednarczyk, Amelia i Julia Prokop, Łucja Hunth, Magda Dróżdż, Zosia Sareło, Melania Marciniak, Amelia Warda, Malwina Żółnowska, Marcel i Patrycja Brzuchalscy i Marysia Wieczorek.
W drugiej części koncertu na scenie zaprezentowali się gimnazjaliści, uczniowie szkolnego kółka teatralnego w przedstawieniu z  przesłaniem pt. "Jeszcze gwiazda nie spadła...". W finale akademii wystąpili wychowankowie ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz - Buras, którzy muzycznie przenieśli nas w magiczny czas. Młodzi wokaliści zaprezentowali nie tylko kolędy ale również znane i lubiane piosenki o tematyce świątecznej.
Zawidowski Koncert Bożonarodzeniowy to nie tylko występy, ale również kiermasz ozdób świątecznych i pysznego ciasta przygotowanego przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej jak i wigilijnych potraw przygotowanych przez panie z zespołu Jarzębina.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!