11 Sty 2018

Ośrodek Kultury w Zawidowie, we współpracy z Cunewalder Tanzweberei-e. V. rozpoczął nowy rok wyjątkowym projektem: inauguracją Śląsko-Saksońskiego Teatru Tańca.

Projekt jest interdyscyplinarny i obejmuje każdą grupę wiekową. W założeniu ma łączyć we wspólnej pasji pokolenia tancerzy – tych najmłodszych, jaki tych bardziej dojrzałych, tych z polskiej i saksońskiej strony, przez wprowadzenie do ich dialogu kolejnego języka- tańca. Wspólnota zainteresowań to kolejny klucz do nawiązania głębokich, trwałych relacji; tych międzypokoleniowych, i tych międzygranicznych.

„Taniec to hobby, ale wymaga poważnego traktowania i ogromnej samodyscypliny. Oferuje za to wolność i niezmierzoną przyjemność” – mówi Stanisław Nowak, baletmistrz, prowadzący zajęcia. Już pierwsze, inaugurujące zajęcia, które odbyły się 3 stycznia w OK w Zawidowie cieszyły się zainteresowaniem zarówno młodszych uczestników – grupa wiekowa 7-13 lat, jak i starszych :od 15 do 99 lat. Obie grupy odkryły nie tylko, że potrafią tańczyć, ale również, jak wiele radości im to daje. Zajęcia gwarantują wspaniałą artystyczną przygodę, współpracę z międzynarodowymi choreografami, pedagogami tańca i tancerzami, bajkowe kostiumy sceniczne i wiele innych przywilejów.

Projekt potrwa do 30 czerwca 2018 roku.

Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na bezpłatne zajęcia:
- w środy (od 10.01.) o godz. 17:00 - dzieci i młodzież szkoły podstawowej
- w piątki (od 12.01.) o godz. 17:00 - młodzież gimnazjalna i dorośli

Wciąż prowadzone są zapisy na zajęcia!

ŹrodłO: Kulturnet.TV

 

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!