16 Sty 2018

Ciekawe gadżety, energetyczne koncerty, pokazy i kuchnia polowa. Między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzili w Ośrodu Kultury w Zawidowie. Orkiestrę tradycyjnie zakończyło światełko do nieba, a więc widowiskowy pokaz fajerwerków. I po raz kolejny padł rekord w zbiórce. Zawidowianie mają złote serca!

Po wielu godzinach skrupulatnego liczenia wszystkich datków, znana już jest kwota, jaką udało się zebrać podczas tegorocznej akcji. Dokładnie 22 754,00 złotych, tyle wpłynie na oficjalne konto WOŚP od mieszkańców Zawidowa, to o 3 tysiące więcej niż w poprzednim roku!
Zbiórka rozpoczęła się już od wczesnych godzin porannych. Na ulicach Zawidowa pojawili się pierwsi wolontariusze, którzy kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy nie szczędzili pieniędzy do puszek. 50 kwestujących wolontariuszy zebrało blisko 10 tys. zł! Po godzinie 16.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury rozpoczął się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie pojawiły się młode obiecujące zespoły, które zagrały niezwykle różnorodnie. I tak gitarowe aranżacje znanych utworów usłyszeliśmy w wykonaniu zespołu Kwarta w Nocy, natomiast grupa Ramparank z Wrocławia w zaprezentował publiczności punkowo-rockowy pop, a Bracia Raplis w energetyczny rap.

Przerwy między występami wypełniały bloki pośrednictwa gadżetów, które poprowadził doświadczony duet - Stasiu Tokarczyk i Konrad Tkaczyk.

Absolutnym hitem okazały się gadżety WOŚP-u. Złote serduszko, które powędrowało do pana Jan Sokołowskiego, osiągnęło rekordową kwotę 2600 zł! Duże emocje towarzyszyły także bitwie o koszulkę. Ta trafiła w ręce pana Marka Mroczko za 450 zł. Kolejnym cennym przedmiotem okazał się zegar ścienny orkiestry, który poszedł 430 zł, a nabył go pan Łukasz Dubiel wspomagany przez innego dobroczyńcę, pana Dariusza Stecyka.

Z dwiem koszulkami - pięściarza Łukasza Wierzbickiego i koszykarza Mateusza Kostrzewskiego wrócił do domu Radek Sareło.
Niedzielny finał to także kuchnia polowa, która żywiła głodnych mieszkańców. Domowe ciasta, ciepłe napoje, aromatyczna grochówka i kiełbaski z grilla syciły uczestników, aż do godziny 20.00, czyli chwili gdy na niebie rozbłysło „Światełko do Nieba”. Podczas tegorocznego finału WOŚP w Zawidowie udało się zebrać 22 754 złotych co okazało się najlepszym wynikiem w historii zawidowskiego sztabu! W przeliczeniu na jednego mieszkańca daje to aż 5,17 zł!

Przymnijmy, że w tym roku fundacja WOŚP zdecydowała, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

14 stycznia, choć zimny na zewnątrz, bo temperatura przekroczyła – 6 stopni, rozgrzał serca uczestników 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawidowski Ośrodek Kultury dołączył swoją cegiełkę do wielkiego ogólnopolskiego dzieła na rzecz najmłodszych.

Podziękowanie:
Zawidowski Sztab dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc. Organizacjom, instytucjom, sponsorom i osobom prywatnym, które udzieliły organizacyjnego wsparcia zawidowskiemu sztabowi. Dziękujemy niezastąpionym paniom z MOPS-u za sprawne liczenie sporej góry pieniędzy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom którzy osobiście przynieśli ciekawe przedmioty. Podziękowania dla wszystkich artystów za występy na scenie. Dziękujemy Ratownikom Medycznym z firmy Iza-med za to że zawsze są z nami. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i opiekunom za pełną poświęcenia kwestę uliczną. Dziękujemy wszystkim za hojność i gest, a także za aktywy udział w imprezie!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!