15 Lut 2018

Za nami konkurs walentynkowy inspirowany postacią anioła, a przed nami zupełnie nowe przedsięwzięcie – wybór oficjalnego logo Zawidowa, które miasto chce powiązać z grafiką miejskiego herbu.

"Zawidów – miasto pod skrzydłami Anioła", pod takim hasłem dokonamy wyboru oficjalnego logo dla miasta. Po co logo? Bo takie czasy, że bez jednoznacznej identyfikacji ani rusz. Większość miejscowości na Pogórzu Izerskim z czymś się kojarzy, do czegoś nawiązuje. I tak np. Lwówek Śląski ma swoje agaty, Lubomierz – Samych Swoich, Mirsk – Klimaty izerskie, Galę Izerską, Gryfów Śląski – Kwise i Kwisonalia, Wleń – Kino za Rogiem, zamek i dwa pałace, Nowogrodziec – Największy Garniec Świata i ceramikę, Festiwal Schnabla.
Swoje wyróżniki mają nawet niezbyt wielkie wsie na Pogórzu, choćby w gminie Jeżów Sudecki - „Chrośnica – Wioska Barwnych Wątków” (promująca uprawę i warsztaty naturalnego barwienia tkanin). Sam Jeżów Sudecki promuje się ponadto Górą Szybowcową i działalnością lotniczą.
Zawidów ma więc moralny nawet obowiązek znaleźć „pomysł na siebie” i znalazł. Jak podają legendarne źródła w tym roku mija 480 lat odkąd postać anioła zagościła w herbie miejskim. Trudno o bardziej wyraźny i jednocześnie czytelny symbol. I z ową „rocznicą” miasto chce powiązać swoje pomysły promocyjne, realizując serię rozmaitych wydarzeń od dziecięcych zabaw po wystawy, imprezy i produkcję gadżetów z wizerunkiem anioła w nowoczesnej grafice.
Jeśli już mowa o wizerunku zawidowskiego anioła, to został radykalnie „odświeżony”, tak by odpowiadał współczesnym standardom. A nawet więcej, nabrał żeńskich cech, z uwagi na opiekuńczość i wrażliwość, czyli przymioty i kobiece, i anielskie.
Poniżej prezentujemy 5 grafik, których autorką jest pani Monika Słupek z Jeleniej Góry. Wybór tej najlepszej i „jedynej” miasto poddaje pod głosowanie mieszkańców, to oni zdecydują, która grafika stanie się znakiem firmowym Zawidowa.

Jak głosować? Pisząc e-mail. Na adres promocja@zawidow.eu wysyłamy wiadomość, w treści której wpisujemy numer logo. Wśród głosujących rozlosujemy gadżety miejskie. Głosowanie potrwa do piątku, 23 lutego br.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!