23 Lut 2018

Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014–2020 oraz partnerów zaprasza na bezpłatne badania z profilaktyki onkologicznej.

Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014–2020 oraz PARTNERÓW realizuje:
 - Program profilaktyki raka jelita grubego
 - Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi
- Populacyjny program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.
Wszystkie świadczenia realizowane w ramach wymienionych projektów są całkowicie BEZPŁATNE dla aktywnych zawodowo pacjentów zamieszkałych na obszarze subregionu jeleniogórskiego, tj. w powiatach: bolesławieckim, jaworskim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, lubańskim, lwóweckim, zgorzeleckim, oraz złotoryjskim.

W sposób szczególny traktujemy mieszkańców małych miejscowości, którzy mogą mieć problemy z dotarciem do ośrodka diagnostycznego, a zwłaszcza pacjentów niepełnosprawnych bądź obarczonych opieką nad osobami zależnymi (dziećmi, seniorami, itd.). Szpital refunduje podróż własnym transportem z miejsca zamieszkania na badanie i z powrotem, oraz refunduje koszty wynajęcia opieki do osoby zależnej na czas badania (do wyczerpania środków).

Program profilaktyki raka jelita grubego
W perspektywie ostatnich 30 lat liczba zachorowań na raka jelita grubego w województwie dolnośląskim wzrosła zatrważająco: czterokrotnie w przypadku kobiet i pięciokrotnie w przypadku mężczyzn. Choroba rozwija się latami, najczęściej bezobjawowo. Ludzie zbyt często trafiają do specjalistów dopiero wtedy, gdy proces chorobowy jest zaawansowany, a rokowania niekorzystne. Wczesna diagnostyka jest podstawą skutecznych interwencji medycznych. Program profilaktyki raka jelita grubego adresowany jest do aktywnych zawodowo kobiet i mężczyzn w wieku 55–64 lat. Z badań mogą także skorzystać osoby w wieku 25-65 lat, o ile wywodzą się z rodzin o podwyższonym ryzyku zachorowania, tj. z rodzin HNPCC lub FAP. Każdy zarejestrowany pacjent, u którego nie występują przeciwwskazania zdrowotne, otrzyma możliwość przeprowadzenia bezpłatnej, profesjonalnie wykonanej kolonoskopii w pełnym znieczuleniu (bez intubacji), co gwarantuje maksymalny komfort zabiegu. W przypadku przeciwwskazań zdrowotnych - badamy tradycyjne. W przypadku wykrycia polipów możliwe jest wykonanie polipektomii (usunięcia polipów), a następnie przeprowadzenie badań histopatologicznych. Badania wykonywane są w Pracowni Endoskopowej szpitala zgorzeleckiego, tel. 571 334 797.

Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi
Liczba zachorowań na raka piersi w województwie dolnośląskim wzrosła na przestrzeni ostatnich trzech dekad aż trzykrotnie. W rejonie wyłącznie Szpital w Zgorzelcu realizuje program profilaktyki raka piersi w zakresie diagnostyki pogłębionej. Bazując na jednym z najnowocześniejszych cyfrowych mammogarfów w Polsce, o najniższych parametrach promieniowania, realizujemy Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi, adresowany do aktywnych zawodowo mieszkanek subregion jeleniogórskiego w wieku 50-69 lat. Dostępne dla osób, które nie wykonywały mammografii w okresie ostatnich 24 miesięcy. Rejestracja odbywa się telefonicznie, w godz. 12.00-15.00, pod nr tel. 571 334 799 bądź 571 334 956, albo osobiście w Poradni Diagnostyki Obrazowej, na II piętrze budynku głównego Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Zgorzelcu.
Z bezpłatnych, niewymagających skierowania lekarskiego badań profilaktycznych skorzystać mogą także panie młodsze bądź starsze; wystarczy zarejestrować się na badanie piersi w działającej przy zgorzeleckim Szpitalu Poradni Onkologicznej. Rejestracja osobiście bądź telefonicznie, od poniedziałku do czwartku, w godz. 11.00-14.00, pod nr tel. 571 334 786.

Populacyjny program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy
Najprostszym, najszybszym i zupełnie nieinwazyjnym sposobem zapobiegania rozwojowi raka szyjki macicy jest dla kobiety badanie cytologiczne. Niestety - nowotwory szyjki macicy wciąż wykrywane są w Polsce w stadiach wysoko zaawansowanych, gorzej rokujących. Odsetek tzw. 5-letnich przeżyć w Polsce zaliczany jest do najniższych w skali Europy. WS SPZOZ w Zgorzelcu zaprasza wszystkie aktywne zawodowo panie w wieku 25-59 lat do udziału w cytologicznych badaniach przesiewowych. Bezpłatne, niewymagające skierowania lekarskiego badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy we wszystkich poradniach ginekologiczno-położniczych WS SPZOZ. W przypadku wskazań medycznych obejmujemy pacjentki także diagnostyką pogłębioną. Zainteresowane panie będą mogły skorzystać również z innej opcji – szybkiej cytologii (bez badania ginekologicznego), wykonywanej przez wykwalifikowaną położną.

INFORMACJE O PROGRAMACH: tel. 571 334 794

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!