10 Maj 2018

W połowie marca wystartowały roboty związane z kompleksową przebudową ul. Miłosza i Prusa w Zawidowie. Na placu budowy widać znaczące postępy. Trwają prace ziemne, inwestycja jest prawie na półmetku.

Inwestycja idzie sprawnie, drogowcy korzystają z dobrej pogody i nie zwalniają tempa, tak w skrócie można ocenić to, co dzieje się przy ul. Prusa i Miłosza w Zawidowie.
Po robotach ziemnych, wymianie podbudowy i przygotowaniu podłoża pod nawierzchnie asfaltową prace przejdą do kolejnego etapu, w którym wykonawca układa już elementy jezdni, ciąg pieszo-rowerowy, chodnik i zjazdy na posesje i zieleńce. Na bieżąco starając się rozwiązywać napotkane trudności.
Przypomnijmy, że ramach tego przedsięwzięcia wykonana zostanie jezdnia oraz ciąg pieszo-rowerowy oddzielony od jezdni pasami zieleni. Dla zwiększenia bezpieczeństwa ruchu powstaną wysepki rozdzielające pasy ruchu i wyniesienia w rejonie skrzyżowań.

 Przebudowa ulicy Miłosza i Prusa to najważniejsze zadanie drogowe w 2018, na które gmina, dzięki zaprojektowaniu drogi zgodnie z wytycznymi ministerstwa, otrzymała dofinansowanie z „Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” uzyskując najwyższą punktację z gmin Dolnego Śląska.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!