16 Maj 2018

Dzięki partnerskiej współpracy Fundacji PGE, GiEK, osób zaangażowanych w rozwój lokalny powiatu zgorzeleckiego i władz samorządowych powstał w Zawidowie piękny plac zabaw dla najmłodszych.

Wielki kolorowy zamek, zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, „ptasie gniazdo”, liny, a nawet stół do ping ponga i kamienna szachownica, to tylko niektóre z atrakcji nowego placu zabaw, który właśnie powstał przy ulicy Konopnickiej w Zawidowie. 14 maja, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali milusińscy.

- Dzieci uwielbiają wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Place zabaw są miejscem, gdzie maluchy nabywają umiejętności społecznych, rozwijają wyobraźnię, poznają świat przez zabawę i eksperymenty – mówiła Agnieszka Skonieczka, autorka wniosku i koordynator projektu. – Około rok temu na wspólnym pikniku integracyjnym, mieszkańcy Zawidowa i okolic, wyszli z propozycją, żeby stworzyć u nas plac zabaw. Znając potrzeby mieszkańców, stworzyliśmy założenia projektu, opracowaliśmy budżet i napisaliśmy projekt do Fundacji PGE. Zaprosiliśmy do współpracy także PGE GiEK i gminę Zawidów. Wspólnie stworzyliśmy to wspaniałe miejsce zabaw, spotkań i szeroko rozumianego rozwoju najmłodszych – dodała.
- Bardzo mocno ostatnio angażujemy się we wsparcie szkolnictwa zawodowego, ale nie zapominamy też o najmłodszych, dzieciach przedszkolnych – powiedział Sławomir Zawada, Prezes PGE GiEK. – Wspólnie z Fundacją PGE wspieramy nasze lokalizacje przez takie inicjatywy jak chociażby „energetyczny tornister”, a dzisiaj otwieramy piękny plac zabaw na terenie powiatu zgorzeleckiego.
- Zapraszamy wszystkie dzieci na nowy plac zabaw - mówił podczas poniedziałkowego otwarcia burmistrz Zawidowa, Robert Łężny. Nowy obiekt przy ulicy Konopnickiej jest ogólnodostępny, bezpieczny i wspaniale wyposażony, dla naszych maluchów jest to najlepszy prezent na zbliżający się Dzień Dziecka – podkreśla gospodarz miasta.
- Pięknie dziękujemy Fundacji PGE za stworzenie naszym dzieciom nowych możliwości atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Dziękujemy panu Prezesowi, Sławomirowi Zawadzie i GiEK za współpracę, która jest jednocześnie inwestycją w najmłodszych.
A także pani Agnieszce Skonieczce za napisanie wniosku i jego koordynację.
- Dziękuję również Spółdzielni Mieszkaniowej za udostępnienie placu przy ulicy Konopnickiej i możliwość przeprowadzenia tam szeregu prac niezbędnych przy montażu urządzeń zabawowych. Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Zawidowie za właściwe przygotowanie terenu i panu Tomaszowi Jurakowi, firmie Tom-Pol, za wykonanie robót ziemnych.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!