06 Cze 2018

Miasto spisało swoje pomysły na promocję związane z grafiką miejskiego herbu. Powstał w ten sposób terminarz wydarzeń na kolejne półtora roku.

Od stycznia miasto realizuje rozmaite przedsięwzięcia związane z postacią anioła, które są inspirowane miejskim herbem. Tyle, że – jak podkreślają pracownicy związani z promocją miasta – anioła postrzegamy nie jako symbol sakralny, a przede wszystkim istotę, która emanuje wrażliwością, chęcią niesienia pomocy, życzliwością i empatią. Kogoś takiego, którego każdy chciałby w życiu spotkać.
Co udało się już stworzyć? - Całkiem sporo – podsumowują minione pół roku pracownicy UM w Zawidowie. - Mamy bowiem logo, hasło reklamowe, wypuściliśmy okolicznościowe znaczki z aniołem, są pieczęcie ozdobne, które nawiązują do kampanii, zainicjowaliśmy także sporo wydarzeń z aniołem w tle, które zyskały aprobatę różnych grup ludzi. – To symbol, który okazał się wart naszych starań – cieszą się urzędnicy.
Na fali tych wydarzeń powstał terminarz działań miasta w sferze promocji na kolejne półtora roku. Co przed nami? Miasto planuje na przykład powołać tzw. „kolegium aniołów”, czyli grupę ludzi, która rokrocznie będzie przyznawać tytuły honorowe osobom przyczyniającym się do promocji Zawidowa. Otrzymywać je będą ci, którzy po prostu wykażą się dobrocią w stosunku do innych, podarują komuś swój czas, energię lub zwykłe zainteresowanie.
Innym pomysłem miasta będzie zorganizowanie w mieście „Alei aniołów” – terenu zielonego w granicach miasta, w którym będzie możliwe nasadzenia krzewów, kwiatów i drzew. Nasadzenia dokonywaliby rodzice noworodków, klasy szkolne i grupy przedszkolne pod opieką pedagogów, oraz inni mieszkańcy, którzy w ten sposób chcieliby uczcić ważne dla siebie wydarzenia lub jubileusz.
Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z terminarzem działań miasta na najbliższe miesiące, a także te bardziej odległe, bo zaplanowane także na cały 2019 rok. Ich realizacja uzależniona będzie od wielu czynników, w tym naturalnie tych najtrudniejszych, bo finansowych.

Harmonogram działań 2018/2019

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!