15 Cze 2018

Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja do podsumowania osiągnięć uczniów i nagrodzenia tych, którzy w różnych dziedzinach - naukowych, artystycznych i sportowych, uzyskali najlepsze wyniki. Służą temu między innymi stypendia samorządowe, które rokrocznie otrzymują najzdolniejsi uczniowie SP w Zawidowie.

Stypendia za osiągnięcia w nauce, sporcie i dziedzinach artystycznych przyznawane są na mocy uchwały Rady Miejskiej w Zawidowie. Otrzymują je uczniowie szkoły podstawowej (po ukończeniu IV klasy) oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych do roku szkolnego 2018/2019. Stypendia mają charakter pomocy indywidualnej i jednorazowej.
Do otrzymania stypendium uprawnieni są uczniowie, którzy spełniają jedno z następujących kryteriów:
1) osiągnęli szczególnie wysokie wyniki w nauce na koniec roku szkolnego, tj. uzyskali średnią ocen co najmniej 5,3 oraz minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania;
2) są zdobywcami minimum III miejsca w klasyfikacji indywidualnej, w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz posiadają minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen nie mniej niż 3,5;
3) są zdobywcami minimum III miejsca w klasyfikacji indywidualnej, w zawodach i olimpiadach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz posiadają średnią ocen nie mniej niż 3,5 i minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania;
4) są zdobywcami minimum III miejsca w klasyfikacji indywidualnej, w konkursach artystycznych m.in. krasomówczych, literackich, muzycznych bądź plastycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz posiadają średnią ocen nie mniej niż 3,5 i minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania.
Wnioski o przyznanie stypendium dostępne są w sekretariacie szkoły, do Urzędu Miejskiego w Zawidowie powinny trafić do 30. czerwca br.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!