18 Cze 2018

Szkoła Podstawowa w Zawidowie podsumowała pierwszy rok projektu unijnego pn. "Nowoczesna szkoła oknem na świat ", w którym brali udział nauczyciele i uczniowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020 i będzie kontynuowany do czerwca 2019.

Mija pierwszy rok realizacji projektu unijnego pn. "Nowoczesna szkoła oknem na świat", który powstał z inicjatywy Fundacji PROBUS i Gminy Zawidów.

Głównym celem dwuletniego projektu jest podniesienie umiejętności uczniów i wyposażenie ich w takie kompetencje, które ułatwią im kiedyś odnalezienie się na rynku pracy. Innym ważnym zadaniem tej unijnej inicjatywy jest rozwijanie uzdolnień dzieci i wyrównanie ich szans edukacyjnych.

W projekcie organizowane były zajęcia dodatkowe z przyrody, informatyki, matematyki, języka angielskiego, fizyki i chemii oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki.

W ramach projektu utworzono 2 pracownie komputerowe, pracownię językową, przyrodniczą i fizyko-chemiczną. Wśród pozyskanego sprzętu są tablice multimedialne, projektory krótkoogniskowe, telewizor cd, komputery, pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczej, fizycznej i chemicznej. W minionym roku szkolnym na zajęcia przeznaczono łącznie 1740 godzin.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!