25 Cze 2018

Przez najbliższe 2 miesiące będą spędzać czas tylko na beztroskiej zabawie – uczniowie zawidowskiej Szkoły Podstawowej zakończyli w piątek 22. czerwca kolejny rok szkolny. Na uroczystej akademii odebrali swoje świadectwa, nagrody, ale i życzenia udanych, bezpiecznych wakacji. Podniosłym punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów i urzędujących dyrektorów.

Uczniowie mają już wakacje! W piątek w sali sportowej im. Marianny i Władysława Margas odbyła się uroczysta akademia kończąca rok szkolny 2017/2018. Były gratulacje, wzruszenia, kwiaty i przede wszystkim uśmiechy, zarówno na twarzach uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.
Tego dnia młodzieży towarzyszyli także zaproszeni goście – m.in. burmistrz miasta Robert Łężny, który uhonorował specjalnymi nagrodami uczennice z najwyższą średnią ocen. Nagrody otrzymały Iga Jędrzejczyk i Julia Polowa.
Podniosłym punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów III klas oddziałów gimnazjalnych. Ośmioletnią naukę w zawidowskiej placówce gimnazjaliści uczcili dostojnym polonezem, pokłonili się także sztandarowi „Chrobrego”. Ze sztandarem pożegnały się także panie: Mariola Żurawińska oraz Maria Kaczmarek-Szymczak, dwie dyrektorki, które w sierpniu przejdą na emeryturę.
Pożegnanie urzędujących dyrektorów było jednym z najważniejszych akcentów uroczystej akademii. Lata spędzone w zawidowskiej SP godnie podsumowała dyrektor Mariola Żurawińska, dziękując wszystkim, którzy towarzyszyli jej w pracy zawodowej, którzy stanowili jej sens i punkt odniesienia. Gorące podziękowania popłynęły więc do uczniów, grona pedagogicznego, rodziców, pracowników administracji i obsługi oraz samorządu miasta. Z kadrą zarządzającą pożegnał się w imieniu miasta burmistrz, Robert Łężny, a w imieniu rady rodziców, Anna Zawada.

Najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment – oficjalnego ogłoszenia wakacji, okazał się w tym roku zupełnie wyjątkowy. A to za sprawą symbolicznego dzwonka, który był prezentem od gospodarza miasta. Jego donośny dźwięk zakończył rok szkolny 2017/2018 a aktu tego dokonała po raz ostatni dyrektor Mariola Żurawińska.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!