25 Cze 2018

Po sześciu miesiącach przygotowań, treningów i prób zawidowianie ze Śląsko-Saksońskiego Teatru Tańca są gotowi, aby pokazać szerokiej publiczności profesjonalne widowisko taneczne pn. "My spadkobiercy naszych przodków". Prezentacja odbędzie się 30. czerwca br. w Europejskim Centrum Pamięci, Edukacji i Kultury (Stalag).

W styczniu wystartował niecodzienny casting, do grupy tanecznej, która ma zadanie połączyć pokolenia. Jej pomysłodawcą był Stanisław Nowak, baletmistrz na co dzień związany z zespołem Cunewalder Tanzweberei - e.V. Projekt otrzymał dofinansowanie unijne, w ramach którego w Ośrodku Kultury w Zawidowie odbywały się bezpłatne, cotygodniowe zajęcia z tańca. W zajęciach brali udział mieszkańcy Zawidowa, których zakwalifikowali się do projektu.
Jak podkreślał pomysłodawca, S. Nowak - Projekt obejmuje każdą grupę wiekową. W założeniu ma łączyć pokolenia tancerzy – tych najmłodszych, jaki tych bardziej dojrzałych, tych z polskiej i saksońskiej strony, przez wprowadzenie do ich dialogu kolejnego języka- tańca. Wspólnota zainteresowań to kolejny klucz do nawiązania głębokich, trwałych relacji; tych międzypokoleniowych, i tych międzygranicznych.
Po intensywnych przygotowaniach zawidowska grupa taneczna jest już gotowa do wielkiej premiery, która odbędzie się 30. czerwca o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Pamięci, Edukacji, i Kultury (Stalag). Wstęp wolny, zapraszamy!

Scenariusz i reżyseria: Stanislaus Nowak-Tarnawa
Choreografia: Stanislaus Nowak-Tarnawa i Elżbieta Andrusieczko-Tor
Konferansjerka i śpiew: Sławomir Ratajski i Elżbieta Andrusieczko-Tor
Wykonawcy: Tancerze Śląsko-Saksońskiego Teatru Tańca - Most-, Zespół Pieśni i Tańca - Ziemi Bolesławieckiej, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleindehsa.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!