07 Sty 2019

Więcej chłopców niż dziewczynek, jeśli ślub to najczęściej w sierpniu. Urząd Stanu Cywilnego oraz Sprawy Obywatelskie zawidowskiego magistratu podsumowały ubiegły rok.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy swoje pierwsze dowody osobiste odebrało 13 dziewczynek i 21 chłopców. Przykładowe imiona nadawane dziewczynkom to Karmen, Mia, Barbara, Róża, Aniela, Nikola, Lilianna, Miriam, Anastazja. Chłopcom Adrian, Stanisław, Aleksander, Kacper, Adam, Marek, Natan, Oliwier.
W urzędzie zarejestrowano 21 aktów małżeństwa, w tym: 9 cywilnych, 12  wyznaniowych. Osiem par zawarło związek małżeński poza granicami kraju i odnotowało ten fakt w zawidowskich księgach stanu cywilnego poprzez tzw. transkrypcję aktu.
Z prowadzonych przez zawidowski urząd rejestrów wynika, że młode pary na zawarcie związku małżeńskiego wybierają najczęściej miesiące z literą „r”. Najwięcej ślubów kierownik USC udzielił w sierpniu. Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się kwiecień. Na pobyt stały zameldowanych jest 4179 osób, w tym mężczyzn – 1987, kobiet – 2192.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!