27 Sie 2019

Sporo odpadów zielonych trafia ostatnio do zawidowskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mowa o skoszonych trawach, zebranych liściach i gałęziach. - Mamy kłopot z systematycznym odbiorem tych odpadów, bo kontenery są przepełnione - mówią pracownicy UM. Zachęcamy więc mieszkańców, aby przed każdą większą „dostawą” skoszonej trawy dzwonili do Urzędu i informowali nas o tym. W ten sposób nikt nie zostanie odprawiony z kwitkiem - dodają urzędnicy.

Trwa sezon na koszenie traw i porządkowanie posesji z liści, gałęzi i niepożądanych roślin, słowem wszelkich odpadów zielonych. Zebrane przez mieszkańców odpady bezpłatnie odbiera zawidowski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który od 6 lat działa przy ulicy Grunwaldzkiej w Zawidowie (dawna siedziba PUK).

- Mamy ostatnio kłopot z systematycznym odbiorem odpadów zielonych. Kontenery są przepełnione i zwyczajnie brakuje nam miejsca - mówią pracownicy UM. Zachęcamy więc mieszkańców, aby przed każdym większym transportem skoszonej trawy, dzwonili do Urzędu i informowali nas o planowanej przywózce. Chodzi o przegrupowanie kontenerów i przygotowanie ich do składowania. W ten sposób nikt nie zostanie odprawiony z kwitkiem- dodają urzędnicy.

Numer, pod który należy dzwonić: 75 7788282 wew. 122.

Inna informacja dotycząc odpadów zielonych: przywożąc do PSZOK-u gałęzie, należy pamiętać o ich pocięciu, rozdrobieniu. 

W ramach ponoszonej opłaty mieszkańcy Zawidowa mogą także dostarczyć do PSZOK-u m.in. odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne powstałe przy wykonywaniu „drobnych” robót budowlanych we własnym zakresie.

- Sformułowanie „drobny remont” powoduje, że dostarczenie na przyczepce 500 kg gruzu czy betonu nie można traktować jako drobny remont - przypominają pracownicy Urzędu. Dotyczy to również innych odpadów budowlano-remontowych przywożonych w dużych ilościach, np. pustaków, cegieł, okien, drzwi, styropianu budowlanego itp.

WAŻNE!
Odpady budowlane, które powstają w wyniku robót wymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę powinny być zutylizowane na koszt właściciela na podstawie odrębnej umowy z firmą wywozową lub bezpośrednio przez wykonawcę usługi.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!