28 Sie 2019

W ubiegłym roku z panoramy miasta zniknęły ludmery, czyli duże kontenery do segregacji śmieci. Pozostały jedynie przy wspólnotach i spółdzielniach, które zadeklarowały segregację odpadów komunalnych. Mogą więc z nich korzystać tylko i wyłącznie mieszkańcy bloków. Dlaczego o tym piszemy? Bo okazuje się, że "użytkowników" ludmerów jest znacznie więcej…

 

Od kiedy zniknęły z miasta ludmery, czyli duże pojemniki do segregacji odpadów mieszkańcy Zawidowa segregują śmieci na własnych posesjach, czyli robią to u „źródła”.  Ludmery pozostawiono jednak w zabudowie wielorodzinnej, czyli przy wspólnotach i spółdzielniach. 


Niestety wielu mieszańców nadal uważa, że osiedlowe pojemniki ustawione przy blokach są ogólnodostępne i wrzuca do nich swoje śmieci. 


Przypominamy więc mieszkańcom, którzy nie mieszkają w blokach przy ulicach  min. Konopnickiej, Budowlanych, Broniewskiego o wrzucanie śmieci do swoich prywatnych pojemników, a nie korzystanie z osiedlowych kontenerów przypisanych do wspólnot i spółdzielni.

Grożą za to wysokie mandaty i konieczność pokrycia kosztów sprzątania oraz wywozu śmieci. 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!