Artykuły
16 Lut 2017

pukanie a crop

Niestety, ofiarami złodziei są często osoby starsze i samotne, okradane w swoich domach, często tracąc oszczędności życia. Ten niecny proceder ułatwia ich duża naiwność. Ale nie ma się co dziwić – podstępność
i wyszukane metody przestępców potrafią skutecznie uśpić czujność.

Ofiarą złodziei padła również mieszkanka Zawidowa (szersza relacja na stronie www.zgorzelec.info). Tym razem przestępcy podali się za pracowników wodociągów. W związku z tym, pan Piotr Michalkiewicz – prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zawidowie wystosował apel do mieszkańców Zawidowa. Pamiętajmy, że złodzieje mogą zapukać do każdych drzwi, ale w sposób szczególny zadbajmy o osoby starsze i samotne z naszego otoczenia. 

Szanowni mieszkańcy Zawidowa,
w związku częstymi przypadkami kradzieży i wyłudzeń na tzw. „NA WNUCZKA” oraz z ostatnimi wydarzeniami – kradzieżą „NA INKASENTA” pragnę przypomnieć kilka ważnych zasad, które pomogą uchronić się przed oszustwem i wzbudzą Państwa czujność:
- W naszym Przedsiębiorstwie zatrudnione są osoby z Zawidowa (lub pochodzące z Zawidowa), a więc Państwu znane. Są to nasi  wieloletni pracownicy , którzy z pewnością już nie raz bywali w Państwa domach.
- Inkasenci oraz monterzy wodomierzy czy hydraulicy MAJĄ OBOWIĄZEK okazania na żądanie legitymacji która potwierdza ich dane, fakt posiadanych uprawnień i zatrudnienia w naszym Przedsiębiorstwie oraz zawiera zdjęcie pracownika. Legitymacje są laminowane, aby nie można było w nie ingerować.
- Tożsamość pracowników można dodatkowo potwierdzić w biurze Przedsiębiorstwa przy ul. Dworcowej 4 lub telefonicznie pod nr telefonu: 75 77-88-726 lub w biurze zarządcy budynku, w którym mieszkacie.
- Inkasenci i monterzy pracują od poniedziałku do piątku do godz. 15.00 i w tym czasie wykonywane są wszystkie prace. Jeżeli do waszych drzwi zapuka ktoś po godz. 15.00 i będzie się podawał za pracownika naszego Przedsiębiorstwa nie wpuszczajcie go do domu! Zadzwońcie do Przedsiębiorstwa (jeżeli będzie to możliwe ze względu na godziny pracy) i zweryfikujcie tożsamość „pracownika”.
- W blokach i budynkach, gdzie jest kilka lokali, Przedsiębiorstwo nie dokonuje napraw instalacji ani wymiany wodomierzy lokalowych. Wyjątek stanowi wyraźne Państwa zlecenie.
- We wszystkich budynkach zarządzanych przez Gminę Miejską Zawidów zawsze informujemy najemców i współwłaścicieli o planowanych wizytach, remontach itp.
- Nie wpuszczajcie osób nieznajomych do mieszkań, najpierw ich wylegitymujcie i potwierdźcie tożsamość.
- W przypadku najmniejszych wątpliwości skontaktujcie się z nami lub powiadomcie Policję: telefon alarmowy 112, lub Posterunek Policji tel. 75 77-88-268.

Mam nadzieję że powyższe informacje pomogą Państwu uchronić się przed oszustami i wzmóc czujność.

Prezes Zarządu
Piotr Michalkiewicz

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!