Artykuły
07 Sie 2017

Dużo się będzie działo w Zawidowie w najbliższy weekend, 12-13 sierpnia. Festyny, koncerty, dancing pod gwiazdami, zawody sportowo-pożarnicze, konkursy, pokazy. Tegoroczne Dni Zawidowa zapowiadają się bardzo ciekawie.

Dni Zawidowa 2017 rozpoczną się w sobotę, 12 sierpnia powiatowymi zawodami sportowo-pożarniczymi. Do miasta zawita 10 największych jednostek OSP. Strażacy i zaproszeni goście wezmą udział we mszy świętej i uroczystej akademii. Po części oficjalnej rozpocznie się cześć sportowa – niezwykle widowiskowa. Na Stadionie Miejskim ochotnicze jednostki strażaków powalczą o puchar przechodni i nagrody.

Po godzinie 17.00 impreza przeniesie się do Parku Miejskiego im. Jakuba Boehme. Dla fanów rocka zagra zespół „Why”. Po nich duży koncert da grecki „Orfeusz” z okazji 35-lecia pracy, a na zabawie tanecznej, która rozpocznie się o 21.00, usłyszymy zespół Ti Amo.

Kolejny dzień, 13. sierpnia będzie międzynarodowy, a to za sprawą polsko-niemieckich zawodów pożarniczych (Stadion Miejski). Zawody będą sportowym ukłonem w kierunku zawidowskiej ochotniczej straży pożarnej, która tego dnia świętować będzie swoje 70.lecie.

Koło godziny 15.30 impreza ponowie powróci do Parku Miejskiego. Tu burmistrz miasta, Robert Łężny, wręczy nagrody uczestnikom konkursu plastycznego o tematyce strażackiej. Nagrody czekają także na mieszkańców, którzy wezmą udział w konkursach rodzinnych. W niedzielę na scenie zobaczmy także rodzime Jarzębiny i Malwy, a do tańca w rytmach latynoamerykańskich zachęcać będzie Jaruszka, instruktorka zumby.

Wieczór gwiazd rozpocznie się o godzinie 18.00. Swoje największe przeboje zaśpiewa Norbi oraz Red Lips. Niedzielny wieczór umili mieszkańcom także Magdalena Januszkiewicz-Buras oraz jej wychowankowie ze Studia Piosenki.

Serdecznie zapraszamy!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!