Artykuły
04 Wrz 2017

Zamiast zespołu szkół - ośmioklasowa szkoła podstawowa, nowa podstawa programowa, wygaszanie gimnazjów, darmowe podręczniki. O licznych zmianach w oświacie – mówiła na dzisiejszej (04.09) inauguracji roku szkolnego dyrektor Mariola Żurawińska.

Przed nami nowy rok szkolny, a wraz z nim zmiany w polskiej oświacie. Samorząd Zawidowa, tak jak wiele innych samorządów, musiał dostosować Zespół Szkół do obowiązujących zapisów ustawy.
- Powracamy do nowej, zreformowanej szkoły. Powracamy do ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego – mówiła na rozpoczęciu roku szklonego dyrektor M. Żurawińska.

Nowy ustrój szkoły jest największą, ale nie jedyną zmianą, o której wspomniała dyrektor. W ślad za ośmioletnią podstawówką, idzie nowa podstawa programowa, a to oznacza więcej nauki z matematyki, zajęć przyrodniczych i informatycznych. W roku szkolnym 2017/2018 będzie kontynuowany program bezpłatnych podręczników. Należące do szkoły książki, kupowane z dotacji z budżetu państwa, będą użyczane uczniom. Mają służyć co najmniej trzem rocznikom. Wiosną nie przeprowadzono rekrutacji do I klas gimnazjalnych - tak rozpoczęło się wygaszanie działalności tego rodzaju placówek. Uczniowie, którzy skończyli w czerwcu VI klasę szkoły podstawowej, we wrześniu zamiast rozpocząć naukę w gimnazjum, idą do VII klasy. Rok później rozpoczną naukę w klasie VIII, po której zakończeniu będą pisać egzamin ósmoklasisty.
Ostatnim punktem tegorocznej inauguracji było wręczenie stypendiów samorządowych uczniom, którzy w ubiegłym roku okazali się najlepsi w sporcie lub nauce. Stypendia wręczyli Burmistrza Miasta i Przewodniczący RM, a otrzymali je: Amelia Traczyk, Wiktoria Kozłowska, Julia Kobyłt, Aleksandra Anyszczy, Milena Żygadło, Karol Rozmysłowicz, Katarzyna Reluga, Sara Novotna, Joanna Majewska, Natalia Zawada. Serdecznie gratulujemy! 

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!