Artykuły
07 Mar 2018

Mamy już oficjalne logo Zawidowa z „anielskim” motywem. Zwycięską grafikę wyłonili mieszkańcy w internetowym głosowaniu. Wśród głosujących miasto rozlosowało upominki.

Czy można powiedzieć, że Zawidów jest „miastem anielskim”? Nawet nie wszyscy jego mieszkańcy zgodziliby się z tak postawioną tezą, ale przecież fakt, że w herbie mamy anioła i to nie byle jakiego – z czegoś wynika. I z faktu posiadania takiego herbu coś też wynikać może, a nawet musi. Miasto wpadło więc na pomysł, by motyw anioła stanowił „firmowy znak” Zawidowa nie tylko w herbie. Stąd pomysł na spopularyzowanie tej niezwykłej postaci i nadanie jej cech bardziej „ludzkich”, użytkowych poprzez szereg rozmaitych działań.
Anielska kampania już się rozkręca, a pomyślana jest tak, by różne jej wątki trafiały do przekonania i serc rozmaitych grup społecznych, nie tylko zresztą wśród mieszkańców Zawidowa
- Chcemy, by motyw anioła był w Zawidowie powszechny – mówią pracownicy zawidowskiego magistratu, zaangażowani w „anielską” akcję. Rozpisaliśmy już konkurs z nagrodami na treść sms o charakterze „anielskim”, który miał być być wysłany do kogoś lubianego z okazji Dnia św. Walentego. Chcemy zorganizować też konkursy plastyczne z aniołem w tle w szkole i przedszkolu, przypomnieć mieszkańcom, że dawniej aniołek był rzeźbą w naszym Rynku (być może powinien powrócić?), spopularyzować herb miast, miejscowości i powiatów, na których są anioły, być może także w Niemczech, przy współpracy z naszym zaprzyjaźnionym Bernstadt a.d. Eigen.
Nie są więc wykluczone wydawnictwa, drobne przedmioty w postaci ozdobionych wizerunkiem anioła kubków, i kilkanaście innych. Nie zdradzamy tajemnic, żeby przygotowania mogły przebiegać bez zakłóceń
- Mamy już oficjalne logo Zawidowa z „anielskim” motywem – mówią promotorzy z UM. Kilka naprawdę dobrych grafik przygotowała nam jeleniogórska graficzka, pani Monika Słupek. Mieliśmy problem z wyborem tej najlepszej, więc poprosiliśmy mieszkańców, aby poprzez internetowe głosowanie pomogli nam wybrać tę „jedyną”. Głosowanie się zakończyło, mieszkańcy wskazali zwycięskie logo, a Urząd rozlosował wśród głosujących upominki. Szczęście w losowaniu miały dwie osoby. Nagrody czekają na odbiór w pok. nr 12 UM w Zawidowie.

Miasto dziękuje wszytkim, którzy wzięli aktywny udział w głosowaniu!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!