Artykuły
11 Cze 2018

W ubiegły piątek (8.06) uczniowie SP w Zawidowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było pobicie ubiegłorocznego rekordu czytania w jednym momencie.

Czytelnicy zgromadzili się o godzinie 10.00 w holu Szkoły Podstawowej w Zawidowie. Na znak prowadzącej, Joanny Gołębiowskiej, wszyscy uczestnicy w ciszy i spokoju przystąpili do bicia rekordu, każdy czytał swoją ulubioną pozycję książkową. Akcja miała także wsparcie rodziców, którzy nie tylko tego dnia pojawili się w szkole, ale i czytali swoje ulubione lektury. Prawdziwą gratką w trakcie akcji okazały się zagadki głosowe tj. uczniowie zgromadzeni w holu mieli za zadanie rozpoznać nauczycieli, którzy w trakcie czytania rymowanek modulowali swój głos.
Organizatorkami akcji czytelniczej były Joanna Gołębiowska i Monika Kapszewicz.

Celem ogólnopolskiej akcji, która rokrocznie zyskuje coraz większą popularność, jest promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, a także podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwienie młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!