Artykuły
10 Cze 2019

W ubiegłym tygodniu w Zawidowie gościli seniorzy ze zgorzeleckiego Stowarzyszenia Trzeciego Wieku. Wizyta miała charakter wycieczki krajoznawczej i happeningu, który odbył się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Zawidowie.

Zgorzeleccy seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku to bardzo aktywni ludzie, chętnie uczestniczący we wszelkich formach aktywności tj. wycieczkach, spotkaniach, warsztatach i akacjach zdrowotnych, kulturalnych i twórczych.

Swoją wizytę w Zawidowie członkowie stowarzyszenia rozpoczęli od pieszej wycieczki po Górze Zamkowej, średniowiecznym grodzisku i Dolinie Kociego Potoku.

Koło południa, po spacerze w kompleksie parkowo-leśnym, seniorzy pojawili się w Ośrodku Kultury w Zawidowie, gdzie przywiał ich gospodarz Miasta, Robert Łężny. W sali widowiskowej goście mieli okazję zapoznać się z dwiema ekspozycjami, specjalnie zresztą na ten dzień przygotowanymi. Pierwsza z nich to wystawa zdjęć przedwojennego fotografa, Heinza Hamdorfa, mieszkańca Zawidowa, którego zakład fotograficzny znajdował się w rynku miejskim. Heinz Hamdorf był autorem większości przedwojennych zdjęć miasta oraz popularnych widokówek.
Kolejne zdjęcia, tym razem we współczesnej odsłonie, zaprezentowała gościom Anna Domka, mieszkanka Zawidowa, pasjonatka fotografii cyfrowej. Pani Ania fotografią zajmuje się hobbystycznie, niemniej ma już na swoim koncie klika bardzo udanych wernisaży, którymi zdobyła sobie uznanie i przychylność mieszkańców Zawidowa i Pogórza Izerskiego.
O planach miasta na najbliższe lata opowiedział członkom Stowarzyszenia burmistrz Robert Łężny, jego pracownik natomiast ds. promocji, Agnieszka Roczon, przybliżyła gościom kampanię miejską pn. „Zawidów, Miasto Anioła”.

W tym dniu nie zabrakło także elementów sportowych za sprawą zdolnych gimnastyczek Pani Małgorzaty Niedźwieckiej i Piotra Kosewicza, złotego medalisty w rzucie dyskiem z Mistrzostw Europy w Berlinie. Pokazowy rzut Piotrka odbył się w Parku Miejskim, gdzie mistrz z Zawidowa opowiedział także o specyfice swojej dyscypliny.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!