Artykuły
01 Paź 2019

W niedzielę, 13 października br. wybierzemy posłów i senatorów. Minął już termin zgłaszania komitetów wyborczych. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Kto znalazł się na liście okręgu nr 1, który obejmuje m.in. Legnicę, Jelenią Górę, Jawor, Zgorzelec, Bolesławiec i Kamienną Górę? Sprawdźcie, kto startuje w wyborach 2019!

Wybory parlamentarne 2019 lada chwila, a Ty jeszcze nie wiesz, na kogo głosować? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pełne listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Dzięki temu w jednym miejscu możesz poznać wszystkie kandydatki i kandydatów na kolejną kadencję. Od Ciebie zależy, na kogo oddasz swój głos, ale pamiętaj, że udział w wyborach parlamentarnych jest bardzo ważny. To właśnie poprzez oddanie głosu na swoich kandydatów zdecydujesz, jak będzie wyglądała Polska w następnych latach.

 

 

Lista w wyborach do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 1:

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Żuk Stanisław Adam, Zawidów, menedżer
2. Samborski Tadeusz, Rogów Legnicki, emeryt - historyk
3. Szczęsna Mariola, Mojesz, wyższy urzędnik samorządowy - burmistrz
4. Rojek Andrzej, Zgorzelec, lekarz- specjalista ortopedii
5. Laskowski Stanisław, Jawor, przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta
6. Jurkowski Artur Andrzej, Ruszowice, wyższy urzędnik samorządowy - wójt
7. Rak Zofia, Gryfów Śląski, emeryt - nauczyciel
8. Piotrowski Wiktor Marian, Jawor, emeryt - lekarz
9. Brzozowska Bożena Maria, Dziwiszów, radca prawny
10. Burdyna Olga, Żeliszów, emeryt - kucharz
11. Wrona Maria, Cichobórz, emeryt - rolnik
12. Stankiewicz Cecylia Ewa, Chróstnik, emeryt - menedżer
13. Sadowski Roman Edward, Bolków, nauczyciel
14. Grzyb Stanisław, Nowa Wieś Grodziska, emeryt - przedstawiciel władzy samorządowej
15. Matys Waldemar Andrzej, Lubawka, lekarz dentysta
16. Salata Romuald Piotr, Bogatynia, emeryt - górnik
17. Krasowski Marcin Karol, Lubin, informatyk
18. Tuchowska Kazimiera Zofia, Wilków-Osiedle, emeryt - technik rolnik
19. Imielski Mariusz Janusz, Opolno Zdrój, emeryt - policjant
20. Łasica Bartosz, Nawojów Łużycki, rolnik
21. Otrociuk Barbara, Bogatynia, księgowa
22. Bukat Eugenia, Jelenia Góra, technolog zbiorowego żywienia
23. Gnat Stanisław, Sucha Górna, robotnik budowlany
24. Supierz Leszek Józef, Kowary, menedżer

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Lipiński Adam Józef, Warszawa, ekonomista
2. Witek Elżbieta Barbara, Jawor, parlamentarzysta
3. Machałek Marzena Anna, Jelenia Góra, parlamentarzysta
4. Kubów Krzysztof Jan, Lubin, parlamentarzysta
5. Zubowski Wojciech Michał, Głogów, parlamentarzysta
6. Szymańska Ewa Zofia, Legnica, biegły rewident
7. Zembik Teresa, Lubań, nauczyciel informatyki/ technologii informacyjnej
8. Babuśka Adam, Nowa Wieś Legnicka, przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta
9. Rypiński Józef, Jelenia Góra, fizyk
10. Pogoda Szymon Marek, Bolesławiec, kierownik biura
11. Marciniak Wojciech, Sobin, filolog
12. Karwan Jacek, Gierałtowiec, prezes
13. Kredkowski Andrzej, Lwówek Śląski, nauczyciel religii w szkole podstawowej
14. Buciuto Jadwiga Barbara, Zgorzelec, nauczyciel matematyki
15. Gęborys Dagmara Helena, Kamienna Góra, ekonomista
16. Brzozowska Kamila Dorota, Złotoryja, kierownik wydziału
17. Badzińska Agnieszka Ewa, Głogów, ekonomista
18. Sadowska-Kowalska Aurelia Barbara, Szklary Górne, pracownik do spraw osobowych
19. Czyrko Eurydyka Maria, Olszyna, nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej
20. Kwiatkowska Ewa, Polkowice, pielęgniarka
21. Urbanowicz Łukasz Franciszek, Wola Augustowska, technik mechanik pojazdów samochodowych
22. Sarbak Dawid Łukasz, Bolesławiec, specjalista administracji publicznej
23. Bojakowska Dorota, Bogatynia, specjalista administracji publicznej
24. Leszczyk Wojciech Paweł, Jelenia Góra, fizyk

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata Helena, Warszawa, adwokat
2. Obaz Robert Marcin, Jelenia Góra, inżynier telekomunikacji
3. Filaczyńska Kaja, Legnica, lekarka
4. Zbrzyzny Ryszard, Osiek, inżynier górnik
5. Piątek Damian, Głogów, pracownik samorządowy
6. Burakowska Krystyna Anna, Legnica, nauczyciel przedszkola
7. Paczóski Piotr Jerzy, Jelenia Góra, ekonomista
8. Orzechowska Joanna Magdalena, Legnica, specjalista ds. konsultingu
9. Gryć Paweł, Jelenia Góra, inżynier organizacji i planowania produkcji
10. Miara Rafał, Złotoryja, ekonomista
11. Jankowska Magdalena, Chocianów, biotechnolog
12. Królewiecka-Wala Dominika, Legnica, pedagog specjalny
13. Majewicz Przemysław Mikołaj, Polkowice, przedsiębiorca
14. Bidnyk Mikołaj Adam, Biała, specjalista do spraw rekrutacji pracowników
15. Kohlman Piotr Rafał, Głogów, nauczyciel
16. Głuszko Rafał Krzysztof, Gromadka, lekarz
17. Baczmański Paweł Adam, Sady Górne, strażak
18. Płaneta-Siewierska Edyta Katarzyna, Warszawa, adwokat
19. Grzyb Leszek Kazimierz, Zgorzelec, menedżer
20. Rakszewska Alicja, Lubin, policjant służby kryminalnej - emeryt
21. Jóźwik Magdalena, Legnica, grafik komputerowy multimediów
22. Bryczkowska Inez Jolanta, Głogów, nauczyciel
23. Koko Daniel Radosław, Ubocze, fizjoterapeuta
24. Gadek Sławomir Adam, Jerzmanowa, inżynier mechanik - środki transportu

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1. Utecht Waldemar Arkadiusz, Sieradz, politolog
2. Jasiński Krzysztof Piotr, Glinica, ekonomista
3. Potocka-Kaczyk Anna Dorota, Rudna, menedżer
4. Mistoń Krzysztof Norbert, Chocianów, pracownik działu zapewnienia jakości
5. Gudowski Dominik Sławomir, Stara Kamienica, muzyk
6. Bustowski Marcin Jerzy, Jelenia Góra, rolnik
7. Sosiński Krystian Piotr, Lubin, górnik
8. Burdziński Remigiusz Konrad, Jelenia Góra, logistyk
9. Korwin-Mikke Kacper Mikołaj, Józefów, przedsiębiorca
10. Paszyn Paweł Stefan, Grzybiany, informatyk
11. Malicki Jakub Edward, Wrocław, sprzedawca
12. Gryf-Tomaszewski Andrzej, Karpacz, przedsiębiorca
13. Świerzowska Małgorzata Agnieszka, Dłużec, inżynier procesów produkcyjnych
14. Karpiej Sabina Iwona, Jawor, student budownictwa
15. Solarek-Strumińska Emilia Patrycja, Wrocław, menedżer
16. Sprysak Sebastian Jacek, Legnica, inżynier elektryk
17. Winnicka Regina Elżbieta, Zgorzelec, technik energetyk
18. Burdzińska Małgorzata Olga, Jelenia Góra, filolog
19. Hoszowski Jarosław, Legnica, nauczyciel
20. Paszyn Agnieszka Katarzyna, Grzybiany, chemik
21. Niciejewska Joanna, Warszawa, analityk IT
22. Majewicz Paweł, Lubań, przedsiębiorca


Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
1. Borys Piotr, Lubin, przedstawiciel władzy samorządowej - radny
2. Czernow Zofia, Jelenia Góra, parlamentarzystka
3. Kropiwnicki Robert, Legnica, parlamentarzysta
4. Krawczyk Iwona Małgorzata, Czadrów, parlamentarzysta
5. Drozd Ewa, Głogów, parlamentarzystka
6. Dudkowiak Jarosław Ryszard, Głogów, przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta
7. Baranowska Dorota, Zgorzelec, nauczyciel
8. Bander Michał, Jawor, fizjoterapeuta
9. Sikora Konrad Jerzy, Jelenia Góra, urzędnik samorządowy
10. Rowiński Konrad Antoni, Lubań, przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta
11. Pichała Anna Eugenia, Parchów, ekonomista
12. Dowhań-Domańska Ksenia Anna, Lubin, przedsiębiorca
13. Rolska Beata Edyta, Chocianów, neurologopeda nauczyciel - pedagog
14. Grześków Zbigniew, Kotliska, ekonomista
15. Barcik Krystyna Henryka, Legnica, ekonomista
16. Magryś Urszula, Bolesławiec, specjalista do spraw rachunkowości
17. Jagiełło Jakub Krzysztof, Świerzawa, przedstawiciel władzy samorządowej - radny
18. Skórzewska Barbara Anna, Miroszowice, nauczyciel
19. Strączek Joanna Dorota, Grzymalin, kierownik przychodni
20. Surwiło Małgorzata Joanna, Leśna, technik administracji
21. Brok Anna, Głogów, ekonomista
22. Zieliński Grzegorz, Lubin, ekonomista
23. Graf Mirosław, Szklarska Poręba, nauczyciel wychowania fizycznego
24. Bartkowiak Włodzimierz, Osiecznica, analityk finansowy

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
1. Myrda Adam Stanisław, Lubin, mechanik maszyn i urzadzeń górnictwa podziemnego
2. Gabrysiak Tomasz Andrzej, Bolesławiec, przedstawiciel władzy samorządowej - starosta
3. Kiełb Jacek, Legnica, politolog
4. Miedziński Piotr Jan, Jelenia Góra, ekonomista
5. Janik Kazimierz, Zgorzelec, inżynier rolnictwa
6. Castañeda Trujillo Beata, Krotoszyce, ekonomista
7. Wandycz Piotr Kazimierz, Trzebnice, strażak
8. Szeffs Irena Ewa, Wleń, pielęgniarka - specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego
9. Sala Rafał Krzysztof, Jawor, specjalista administracji publicznej
10. Lewicki Krzysztof Mirosław, Księginice, przedstawiciel władzy samorządowej - radny
11. Tobiasz Aleksandra Marta, Bogatynia, ekonomista
12. Cieśla Maciej Jan, Chojnów, nauczyciel wychowania fizycznego
13. Sobieska Emilia Janina, Legnica, organizator imprez rozrywkowych
14. Zieliński Artur Waldemar, Kamienna Góra, specjalista administracji publicznej
15. Czaja Dariusz Andrzej, Głogów, nauczyciel historii
16. Foremna Justyna Magdalena, Bolesławiec, dyrektor generalny
17. Kuświk Bartosz Seweryn, Lubań, animator kultury
18. Grzelak Katarzyna Aneta, Zawidów, wyższy urzędnik samorządowy
19. Witkowski Krzysztof Walery, Zgorzelec, pedagog specjalny
20. Kustrowska Jolanta Elżbieta, Trzebcz, technik rolnik
21. Zawierucha Stefan Adam, Marciszów, ekonomista
22. Tymińska Katarzyna Paula, Chocianów, specjalista administracji publicznej
23. Saładucha Jadwiga Wacława, Karpacz, nauczyciel nauczania początkowego
24. Polak-Salomon Kamil Norbert, Lubin, instruktor sportów siłowych

Lista w wyborach do Senatu dla okręgu wyborczego nr 1.

Kozakiewicz Władysław 
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
• Miejsce zamieszkania: Leszno
• Partia: nie należy do partii politycznej
• Zawód: nauczyciel

Roman Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
• Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
• Partia: nie należy do partii politycznej
• Zawód: wyższy urzędnik samorządowy - prezydent miasta

Ślusarz Rafał Józef
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
• Miejsce zamieszkania: Gryfów Śląski
• Partia: Prawo i Sprawiedliwość
• Zawód: lekarz

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!