Artykuły
09 Paź 2019

Wczoraj (8.10) na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odbyło sie wręczenie promes na pieniądze z programu "Mały Strażak" dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Promesę w kwocie 19.482,30 zł odebrali także zawidowscy strażacy, kupią za to nowowczesny sprzęt, który pomoże im walczyć z katastrofami ekologicznyni, a także pożarami, powodziami i wypadkami komunikacyjnymi.

Kamery termowizyjne, wały zapory przeciwpowodziowej, piła do cięcia betonu i metalu, kurtyny wodne, to tylko niektóre z nowych elementów wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidowie, które zostaną zakupione dzięki dotacji z programu pn. „Mały Strażak” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Na zakup nowoczensnego wyposażenia strażacy ochotnicy z Zawidowa otrzymali promosę w wysokości 19.482,30 zł. Wniosek wraz z niezbędną dokumentacją pomógł strażakom przygotować Urząd Miejski w Zawidowie.

Na ogłoszony przez WFOŚiGW we Wrocławiu nabór wpłynęło łącznie 236 wniosków z OSP na łączną kwotę blisko 3,7 mln złotych. Nowe wyposażenie, które już niebawem trafi do do jednostkek ma pomóc strażakom w prowadzeniu akcji zapobiegającym skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami oraz w trakcie powodzi, pożarów i wypadków drogowych. Wielkość dofinansowania ze środków WFOŚiGW, o jakie mogły się ubiegać jednostki OSP wynosiła do 90 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dotacji to 20 tysięcy złotych.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!