18 Kwi 2017

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

ważność: od godz. 07:30 dnia 18.04.2017

         do godz. 07:30 dnia 19.04.2017

  W dzień zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu, rano i późnym popołudniem również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany, po południu porywisty, północny i północno-wschodni.
  W nocy zachmurzenie duże. Początkowo opady deszczu i deszczu ze śniegiem, później śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
   W dzień zachmurzenie na ogół duże. Okresami deszczu ze śniegiem i śniegu. Po południu w zachodniej części regionu miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany, po południu porywisty, północny i północno-wschodni.
  W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu, miejscami zwłaszcza we wschodniej części regionu, o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni, może powodować zawieje śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady śniegu, w nocy miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr w dzień od 35 km/h do 45 km/h, w nocy wzmagający się do 80 km/h, północny i północno-wschodni, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

ważność: od godz. 07:30 dnia 19.04.2017

         do godz. 07:30 dnia 20.04.2017

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu. Przed południem opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, nad ranem słaby, północny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.
  W nocy zachmurzenie duże, nad ranem większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad ranem słaby, północny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr w dzień od 75 km/h do 85 km/h, w nocy słabnący do 55 km/h, północno-wschodni, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 13328/2017

opracował synoptyk dyżurny Elżbieta Wojtczak-Gaglik,

dnia 2017-04-18 06:11

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!