25 Maj 2018

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

ważność: od godz. 07:30 dnia 07.03.2018

         do godz. 07:30 dnia 08.03.2018

  W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, początkowo także deszczu ze śniegiem, rano na zachodzie województwa możliwe także opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Okresami opady, początkowo śniegu lub śniegu z deszczem, rano na zachodzie regionu możliwe także opady deszczu marznącego powodującego gołoledź, później deszczu ze śniegiem i deszczu. Na obszarach powyżej 700 m n.p.m. okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr od 40 km/h do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

ważność: od godz. 07:30 dnia 08.03.2018

         do godz. 07:30 dnia 09.03.2018

  W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane, stopniowo od zachodu województwa wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, początkowo południowy, później południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, a na obszarach powyżej 700 m n.p.m. śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane, stopniowo od zachodu regionu wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu ze śniegiem i na obszarach powyżej 500 m n.p.m. śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, początkowo południowy, później południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady śniegu. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr od 45 km/h do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 8299/2018 opracował synoptyk dyżurny IMGW-PIB Maria Orawczak, dnia 2018-03-07 05:37

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!